مزايا و معايب تلگرام x

انتشار: 18 بهمن 1396
بازدید: 210 بار
تلگرامx

مزايا و معايب تلگرام x

چندي پيش تلگرام از برنامه تلگرامx رونمايي كرد كه بسيار سبك تر از نسخه تلگرام مي باشد ،در اين مطلب قصد داريم مزايا و معايب تلگرامx‌ را براي شما بيان كنيم.

تلگرامx

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مزاياي تلگرامx نسبت به تلگرام:

  • سرعت بیشتر

تلگرام ایکس سرعت بیشتری نسبت به تلگرام معمولی دارد. معمولا افراد به جز ارتباط با یک دیگر، در سایر کانال ها و گروه ها عضو هستند و داشتن مطالب زیادی از سرعت آن می کاهد  اما تلگرام ایکس این مشکل را حل کرده و سرعت بیشتری نسبت به تلگرام معمولی دارد. این تلگرام بر عکس مدل اصلی بر مبنای دستگاه های ۶۴ بیتی طراحی و ساخته شده است، به این علت سرعت بیشتر در بازکردن تصاویر، نشان دادن پیام ها و باز کردن صفحه ها و … دارد و این باعث می شود یک انتخاب مناسب به جای تلگرام باشد.

  • کم مصرف تر

همچنین متوجه شده ایم که تلگرام پر کاربرد ترین برنامه است و افراد در ۲۴ ساعت روزانه با آن در ارتباط هستند. و به همین دلیل بیشترین مصرف باطری را دارد و چون تلگرام ایکس طراحی ۶۴ بیتی و مصرف کمتری باطری نسبت به تلگرام معمولی دارد می تواند در نگه داری شارژ باطری صرفه جویی کنید. همچنین در این برنامه از نسخه مخصوص شب استفاده شده است و به صورت اتوماتیک فعال می گردد و تجربه ای زیبا را برای شما فراهم هم می کند.

  • توسعه سریعتر

تلگرام به کاربران خود این وعده را داده که این نسخه یعنی تلگرام ایکس قرار است بزودی انتشار یابد و برای افرادی که دارای کانال و سوپر گروه های زیادی هستند، استفاده از این برنامه را واجب می داند و از این رو انتظار می رود که این برنامه به سرعت رشد کند و سطح توانایی این برنامه را کاربران با توجه به نیازهای خود تعیین می کنند.

  • امکانات و ویژگی های بیشتر

نسخه تلگرام ایکس ظاهراً امکانات بیشتری نسبت به تلگرام اصلی دارد، برای مثال گزینه تماس و چت در دو قسمت مختلف قرار دارند و با نگه داشتن انگشت بر روی چت افراد گروه و کانال ها و پیام ها را ببینید و دارای قابلیت مالتی واچ می باشد که با سایر انگشتان خود می توانید صفحه را بالا و پایین کنید. دسته بندی رسانه های رد و بدل شده را به صورت مرتب و طبقه بندی شده، دسته بندی می نماید.

معايب تلگرامx

  • شرایط امنیتی

این برنامه جزو آزمایشات و پروژه های امتحانی از نسخه تلگرام است و این موضوع را چندین بار خود تلگرام مورد تاکید قرار داده و گفته شده که این برنامه در حال آزمایش است. اما با توجه به این که هر دو برنامه از یک منبع مشخص استفاده می کنند و تلگرام اصلی از امنیت بسیار قوی بر خوردار است اما برای اعتماد کامل به این برنامه یعنی تلگرامX کمی زود است.

برای مثال اگر یک باگ یا مشکل نرم افزاری در این برنامه که در حال آزمایش است، ایجاد شود، گوشی تان دچار مشکلات امنیتی خواهد شد. توصیه ما این است که تا زمانی که این برنامه از حالت آزمایشی خارج نشده با اکانت اصلی وارد آن نشوید.

  • تم ندارد!

این برنامه علیرغم اینکه که دارای ویژگی و کاربردهای خاصی است، یکی از ویژگی های محبوب تلگرام معمولی را ندارد. در این تلگرام منوی تم وجود دارد اما فقط می توانید از سه تمی که از قبل وجود داشته اند استفاده کنید و ظاهر آن را تغییر دهید. یعنی شما از فایل های تم که خود ساخته اید نمی توانید استفاده کنید و آپشنی که بتوانید آن را به صورت دستی ویرایش کنید وجود ندارد. در این تلگرام برعکس تلگرام اصلی مخاطبین دسترسی کامل به شخصی سازی تم ندارند.

  • رابط کاربری پیچیده

از دلایلی که تلگرام به سرعت توانست محبوب شود کاربری ساده و حرفه ای آن بود. این تلگرام همان طور که اشاره شد شباهت کاملی با تلگرام معمولی دارد ولی در بخشی از منوی آن تغییراتی وجود دارد که آنچنان لازم نیستند و ممکن است برای کاربران استفاده از آن کمی مشکل و سخت باشد.

مثلا استفاده از رمز و یا اثر انگشت در حافظت از این برنامه در تنظیمات به pass code مراجعه و برنامه به طور خود کار رمز و اثر انگشت را تعیین می کرد اما در این تلگرام با طی مراحل حفاظت با اثر انگشت فعال نمی شود و خود شخص باید آن را فعال کند. جابه جا کردن منو ها یا حذف آن ها، حذف دکمه mute چنل ها از قسمت پایین و سایر آن ها از امکاناتی هستند که شما را گمراه می کنند.

  • امکان افزودن چند اكانت وجود ندارد!

در آپدیت اخیر این برنامه، تلگرام خودش امکان حضور کاربران با چند اکانت و شماره های مختلف را فراهم کرده بود که می توانستند در این برنامه فعالیت داشته باشند و بتوانند به صورت همزمان آن ها را کنترل کنند ولی این امکان در تلگرام X وجود ندارد و اگر مایل به استفاده از چند حساب کاربری هستید بهتر است از تلگرام ایکس استفاده نکنید.

 

 

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه