فوروارد کردن پست در تلگرام بدون نمایش نام کانال

انتشار: 3 اردیبهشت 1397
بازدید: 1107 بار
تلگرام

فوروارد کردن پست در تلگرام بدون نمایش نام کانال

حتماً این مشکل برای شما هم پیش آمده است که بخواهید پیامی را بدون نمایش منبع آن در تلگرام فوروارد کنید ولی نتوانید.با ما همراه باشيد تا اين آموزش رابا هم مرور كنيم.

تلگرام

 

تلگرام در ایران

تلگرام با بیش از 200 میلیون کاربر در سطح جهان به هفتمین پیام رسان پرکاربرد دنیا تبدیل شده است. در ایران، طبق نظرسنجی انجام‌شده از طرفِ ایسپا، تلگرام محبوب‌ترین پیام‌رسان بوده است، به‌طوری‌که در سالِ ۹۶، حدود ۶۲٫۲ درصدِ ایرانیان عضوِ آن بوده‌اند.

مطمئناً تاکنون از بین پیام‌های فراوانی که در تلگرام برایتان ارسال شده است، مواردی وجود داشته که در بالای پیام این عبارت انگلیسی به چشم می‌خورد «… Forwarded message From».
این عبارت به این معنی است که پیامی که برای شما ارسال شده است مثلاً متعلق به Ali بوده است و Forward شده و برای شما ارسال شده است. در چنین حالتی اگر روی آیدیِ نمایش داده شده بروید، به صفحه تلگرام همان شخص هدایت خواهید شد.

به همین صورت وقتی شما هم پیامی را که از مثلاً دوستتان دریافت کرده‌اید، برای فرد دیگری فوروارد کنید، نام دوستتان برای شخصی که پیام را برایش می‌فرستید به عنوان صاحب پیام نمایش داده خواهد شد.

حالا چگونه می‌توانیم از چنین موردی جلوگیری کنیم؟ مثلاً فرض کنید بخواهیم پیامی را که دوستمان برایمان فرستاده است بدون این‌که نام و هویت او برای کسی نمایش داده شود در گروهی به اشتراک بگذاریم.
برای پنهان کردن نام منبع دلایل مختلفی وجود دارد، مهمترین دلیل این است که ما نمی خواهیم در جایی که پیاممان به اشتراک گذاشته میشود، منبع آن نیز به اشتراک گذاشته شود، زیرا زمانی که شخصی پیامی را از منبع آن برای شخص دیگر، کانال یا گروهی دیگر فوروارد میکند، افراد آن گروه یا کانال میتوانند با منبع پیام وارد پنجره گفت و گو شوند. حال اگر خود منبع تمایلی به این کار نداشته باشد، یا نباید پیام او را مستقیماً فوروارد کرد یا از روشی که به شما آموزش می دهیم فوروارد کنید تا آیدی تلگرام او به همراه پیام نمایش داده نشود.

راه های فوروارد کردن پیام تلگرام

روش اول: کپی كردن کردن پیام(كه همه با آن آشنا هستيد)

۱- انگشتتان را برای لحظاتی روی متن یا پیام مورد نظر نگه دارید.
۲- گزینه کپی(Copy Text) را انتخاب کنید.
همچنین می‌توانید به جای نگه داشتن چند ثانیه انگشتتان روی متن مورد نظر، یک بار روی آن بزنید و آن را انتخاب کنید تا چند گزینه نمایش داده شود. حالا کپی را انتخاب کنید.
۳- حالا از بین مخاطبانتان، مخاطبی که می‌خواهید پیام را برای او ارسال کنید را انتخاب کنید.
۴- در این صفحه در قسمت نوشتن پیام، انگشتتان را برای چند لحظه روی این قسمت قرار دهید تا گزینه paste ظاهر شود.
۵- paste را انتخاب کنید و گزینه ارسال را بزنید.
بدین ترتیب متن پیام مورد نظر بدون نام منبع اصلی، برای مخاطب دلخواه شما ارسال می‌شود.

روش دوم: استفاده از برنامه‌های دیگر

گاهی اوقات شما تمایل ندارید پیامی را از گروهی کپی و در گروه دیگر پیست کنید و میخواهید از طریق روش فوروارد کردن این کار را انجام دهید، اما به دلیل این که منبع فوروارد شما در گروهی که پیام را به اشتراک می گذارید مشخص میشود، خیلی احساس رضایت ندارید.
افراد زیادی هستند که تمایل دارند نام منبع فورواردشان مشخص نشود. متأسفانه خود اپلیکیشن تلگرام، این قابلیت را ندارد و باید از نرم افزارهای دیگری مانند برنامه “موبوگرام” یا “تلگرام پلاس” برای این کار استفاده کنید. روش کار در هر دو برنامه به یک شیوه است.

۱- برای حذف نام فرستنده پیام در موبوگرام  پیام مورد نظر خود را با کمی مکث لمس کنید تا اطلاعات بیشتری برای پیام انتخابی ظاهر شود. دو فلش به جهت سمت راست وجود دارد. یک فلش با علامت ” ” که برای فوروارد ساده پیام استفاده میشود و فلش دیگر بدون علامت که برای فوروارد پیام به صورت بی نام کاربرد دارد.
۲- روی فلش جهت راست فاقد علامت ضربه بزنید و سپس مخاطب خود را انتخاب کرده و پیام را ارسال کنید.

۳- اگر پیام ارسالی شما تصویر دارای کپشن است برای حذف کپشن در فوروارد باید گزینه Quote را غیر فعال کنید.

 

 

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه