آيفونx نخريد!

انتشار: 15 آبان 1396
بازدید: 46 بار
iphone x

آيفونx نخريد!

چند روزي از عرضه آيفونx مي گذرد و روز به روز تعداد اعلام نارضايتي ها نسبت به اين گوشي هوشمند شركت اپل افزايش مي يابد، كه حتي تعدادي اقدام به عودت اين گوشي ها نموده اند.با ما همراه باشيد.

iphone x

 

همانطور كه گفته شد نارضايتي هاي بسياري از آيفونx اعلام شده كه حتي تعدادي را مجبور كرده است كه گوشي هاي خود را به شركت اپل عودت دهند .

تعدادي از معايبي كه باعث شده تا خريداران اين گوشي ناراضي باشند به شرح ذيل است.

  • حاشیه بالای نمایشگر بسیار آزاردهنده مي باشد.
  • فناوری OLED برتری آنچنانی نسبت به LCD آیفون 6S پلاس نداشت.
  • عدم وجود فضای کافی برای نمایش درصد باتری در کنار دستورات حرکتی مزاحم
  • کاربری نه چندان ساده آیفون 10 (نسبت به آیفون های قبلی)
  • حذف دکمه هوم و اضافه شدن تعداد زیادی فرمان حرکتی (gesture) باعث سردرگمی بعضی از کاربران شده است.
  • قيمت بسيار بالاي آيفون 10
  • شكنندگي اين گوشي كه در پستي جدا به آن پرداختيم.

گفتنی است آمار بازگردانی آیفون 10 در مقیاس بزرگ و به صورت درصد، بسیار ناچیز است اما روز به روز به نارضايتي ها افزوده مي شود تا جايي كه حتي فروش آيفون 10 در كشور چين با مشكل مواجه شده است.

یک گزارش جدید درباره بازار چین امیدهای اپل را درباره فروش قابل توجه آیفون X در کشور چین نقش برآب کرده است. اپل اخیرا مدتی است که در چین روند نزولی فروش آیفون را شاهد بوده. در حال حاضر شش فصل است که این روند ادامه دارد و اپل به پنجمین برند محبوب در چین تبدیل شده. برند اپل فعلا در چین از برندهای هوآوی، اپو، ویوو و شیائومی عقب افتاده و در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که حاشیه بالای صفحه، بهینه نبودن بسیاری از نرم افزارها برای نمایشگر جدید و قیمت بالا از جمله اصلی ترین عوامل نارضایتی و بازگردانی آیفون 10 توسط مشتریان بوده است. عامل آخر موجب بروز پدیده «افسوس مشتری» می شود که در آن فرد پس از خرید یک محصول گرانقیمت و برآورده نشدن انتظارات، دچار پشیمانی خواهد شد.

در پايان پيشنهاد مي گردد با پولي كه قرار است صرف خريد آيفون كنيد مي توانيد گوشي هاي با امكانات مشابه و ارزانتر بخريد.

 

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه