WPA2 هك شد!

انتشار: 25 مهر 1396
بازدید: 51 بار
wpa2_hacked

WPA2  هك شد!

ساعتي پيش محققان اعلام نمودن كه پروتکل رمزنگاری WPA2 که از روتر Wi-Fi و دستگاه های متصل به آن محافظت می کند (Wi-Fi Protected Access II protocol)، رخنه امنیتی پیدا کرده است.

wpa2_hacked

 

WPA2 (یا همان Wi-Fi Protected Access II) که امروزه توسط اکثر شبکه‌های wifi مورد استفاده قرار می‌گیرد، دیگر امن نیست و در معرض خطر قرار دارد؛ این یعنی ترافیک بین رایانه‌ها، گوشی‌های موبایل و اکسس پوینت‌ها قابل رهگیری است.

به این معنی که هکرهایی که در محدوده آنتن دهی شبکه وای فای خانگی یا اداری شما هستند می توانند رمز عبور Wi-Fi شما را هک کنند، فعالیت های اینترنتی شما را رصد کنند و به جریان داده های نا امن یا رمزنگاری نشده شما دسترسی داشته باشند. این داده ها ممکن است شامل رمز عبور وارد شده شما در سایت هایی که از پروتکل HTTPS استفاده نمی کنند، یا ویدیو دوربین امنیتی منزل شما هنگام انتقال به فضای کلود باشد. از آنجایی که پروتکل WPA2 در حدود ۱۳ سال است که مورد استفاده قرار می گیرد این اتفاق دور از انتظار نبود.

حال بايد چكار كرد

در حالی که ممکن است تاکنون هک نشده باشید، تا زمانی که سازنده روتر شبکه Wi-Fi تان یک به روزرسانی امنیتی صادر کند آسیب پذیر هستید. همچنین بازدید از بیشتر سایتهای HTTPS مشکلی ندارد، اما هر چیزی را که از تلفن یا رایانه تان در متن ساده ارسال می کنید، می تواند توسط هکر ها مورد سوء استفاده قرار گیرد. در صورت امکان، از VPN استفاده کنید تا فعالیت اینترنتی تان گمنام باشد.

هشدار: اگر گوشی موبایلتان قدیمی است و دیگر آپدیت نرم‌افزاری دریافت نمی‌کند، به احتمال بسیار قوی شما نیز در معرض خطر هستید.

 

آیا مي بايستي رمز عبور وای‌فای خود را تغییر دهیم؟

تغيير دادن رمز وايفاي خانگي خود از حمله احتمالي جلوگيري نمي كند و حتي از آثار آن كم نمي كند و فقط مي بايستي منتظر بود تا آپديت هاي جديد براي دستگاه ها منتشر شود.

 

 

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه