6 ویژگی جالب اندروید اوریو

انتشار: 24 بهمن 1396
بازدید: 57 بار
اندرويد-8

6 ویژگی جالب اندروید اوریو

اندروید اوریو یا  android O در چند ماه گذشته بطور رسمی عرضه گردید و تاکنون نسخه های مختلفی از آن منتشر شده است. امروز قصد داریم 6 ویژگی جالب اندروید اوریو را برای شما معرفی نماییم که می توانند کار شما را در بسیاری از موارد راحت تر کنند.

اندرويد-8

یادآوری اعلان ها:

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که اعلان های گوشی خود را فراموش می کنید، این قابلیت را از دست ندهید. در واقع با استفاده از این قابلیت می توانید زمانی را برای یادآوری مجدد اعلان مورد نظر انتخاب نمایید ، برای این کار تنها کافی است تا بر روی اعلان مورد نظر دست خود را به آرامی به سمت پایین بکشید و آیکون ساعت را مشاهده نمایید و زمان مورد نظر خود را برای یادآوری مجدد انتخاب نمایید. البته اپلیکیشن های جانبی نیز برای انجام اینکار وجود دارند ولی هیچکدام از آن ها بطور کامل با سیستم عامل گوشی شما سازگاری نخواهند داشت.

انتخاب هوشمند متن:

انتخاب هوشمند متن پیشرفت زیادی در اندروید O داشته است ، بعنوان مثال اگر شما در حال تایپ یک آدرس هستید ، سیستم عامل به شما این امکان را می دهد تا با کلیک بر روی مکان مورد نظر آن را در نقشه های گوگل مشاهده کنید ، همچنین اگر شما در حال تایپ یک شماره تلفن باشید به شما این امکان را می دهد تا با شماره مورد نظر تماس بگیرید.

مدیریت اعلان ها:

اندروید اوریو در بهبود مدیریت اعلان ها سعی زیادی کرده است و دست کاربران را در مدیریت اعلان ها بسیار باز گذشته است. در قسمت اعلان ها شما می توانید تنظیمات مختلفی را بر روی اعلان های اپلیکیشن های گوشی خود اعمال کنید. یکی از قابلیت ها برای مدیریت بهتر اعلان ها ، نقاط نوتیفیکیشن نام دارد که بصورت یک حباب کوچک در کنار اپلیکیشن ها مورد پشتیبانی قرار می گیرد و در هنگام دریافت یک اعلان در کنار اپ مورد نظر ظاهر می شود و اگر شما برای چندین لحظه انگشت خود را بر روی آیکون اپ مورد نظر بگیرید می توانید اعلانات مرتبط با آن را مشاهده کنید.

تصویر در تصویر:

این قابلیت شباهت زیادی به حالت تصویر در تصویر اندروید TV دارد که به کاربران این امکان را می دهد در کنار تماشای یک ویدئو یا برقراری یک تماس تصویری که بصورت یک پنجره ی شناور در محیط گوشی نمایش داده می شود ، به کارهای دیگری نیز در محیط گوشی خود بپردازد. البته این قابلیت هم اکنون بر روی تمامی اپلیکیشن گوشی مورد استفاده نمی باشد و انتظار می رود در نسخه های بعدی اندروید اوریو بهبود پیدا کند.

کنترل پخش زیباتر:

در نسخه های پیشین اندروید شاهد تغییری در ظاهر گوگل پلی موزیک نبودیم اما در اندروید اوریو این بخش نیز شاهد تغییراتی جزئی بوده است و جلوه های بصری آن نیز بهبود یافته است. با پخش یک موزیک یا ویدئو در گوگل پلی موزیک ، یوتیوب و … می توانید با کشیدن پنل اعلانات به سمت پایین می توانید کنترل پخش را با ظاهر جدید و زیباتر مشاهده نمایید.

حالت شب:

حالت شب یکی از قابلیت های کاربردی است که در نسخه های پیشین اندروید نیز وجود داشت  که به شما کمک می کرد در هنگام کار با گوشی در شب ، نور صفحه ی خود را کاهش دهید. در اندروید اوریو نیز این قسمت همراه بوده است و کاربران می توانند نور آبی را به صورت یک نوار کشویی در اختیار داشته باشند و میزان نور آبی را به هر میزانی که تمایل دارند قرار دهند.

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه