گوشي خود را در 12 دقيقه شارژ كنيد

انتشار: 8 آذر 1396
بازدید: 43 بار
شارژ

گوشي خود را در 12 دقيقه شارژ كنيد

يكي از انیستیتو هاي سامسونگ (SAIT) روز سه‌شنبه اعلام کرد که نوعی از فناوری باتری و شارژ سریع را توسعه داده که شرایطی را به وجود می‌آورد تا تلفن‌های همراه و وسایل نقلیه الکتریکی زودتر از هر زمان دیگری شارژ شوند.

شارژ

 

سامسونگ ادعا می‌کند با استفاده از این فناوری شارژ سریع، باتری که در حال حاضر در ۱ ساعت شارژ میشود، تنها در ۱۲ دقیقه شارژ خواهد شد.

فناوری جدید از یک لایه اتم کربن گرافیت، که گرافن نامیده میشود بهره میبرد که در هدایت الکتریسیته ۱۰۰ بار مؤثرتر از مس عمل خواهد کرد. همچنین این لایه، انرژی را ۱۴۰ مرتبه سریع‌تر از سیلیکون مورد استفاده در فناوری لیتیوم حال حاضر انتقال میدهد که طبق گفته سامسونگ، آن را به ماده‌ای ایده‌آل جهت استفاده در شارژ سریع تبدیل کرده است.

از آنجا که طبق گفته‌ها این فناوری توانایی بیشتری دارد، ممکن است بتواند عمر باتریها را نسبت به عمر فعلی آنها افزایش دهد. مشخص نیست که این باتریها چه مقدار پس از شارژ کامل عمر خواهند کرد، اما واضح است که شارژ بسیار سریع آنها شرایطی مناسب را پیش روی کاربران قرار میدهد تا در مدت زمانی اندک، دستگاه خود را شارژ کنند.

فناوری که امروزه با نام “شارژ سریع” در گوشی‌های هوشمند استفاده میشود، قادر است در عرض ۳۰ دقیقه میزان شارژ باتری را به ۵۰ درصد برساند. همچنین همان‌گونه که از نام آن مشخص است میتواند در شارژ گوشی‌های همراه سریع‌تر از شارژرهای معمولی عمل کرده و در زمانی حدود دو ساعت میزان شارژ باتری را کامل نماید.

مشخصات این فناوری عالی به نظر میرسد و گویا سامسونگ راهی را برای تولید تکنولوژی با قیمت مقرون به صرفه یافته است. با این حال، هیچ صحبتی در رابطه با اینکه سامسونگ چه زمانی از این تکنولوژی استفاده خواهد کرد و آیا اینکه آن را در گوشی‌های همراه یا وسایل نقلیه برقی خواهیم دید به میان نیامده است.

منبع:نت نوشت

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه