يك راه ساده براي بكاپ گرفتن از اطلاعات گوشي

انتشار: 22 اسفند 1396
بازدید: 87 بار
backup

يك راه ساده براي بكاپ گرفتن از اطلاعات گوشي

همانطور که می دانید، بکاپ گیری یا پشتیبان گیری( backup )، روشی موثر در حفاظت از اطلاعات محسوب شده و یکی از اصول اولیه در این بحث است. 

 

backup

 

هنگامی که بنا به دلایلی اطلاعات موجود در حافظه ها، با خطر مواجه می شود یا به طور کلی حذف یا تخریب می شود، تنها گزینه ای که می تواند ما را از بحران حذف تمامی اطلاعات، نجات دهد، استفاده از فایل های پشتیبان و بکاپ گرفته شده طی روزهای اخیر است. از آنجا که امروزه گوشی های هوشمند به دلیل دارا بودن حافظه های با ظرفیت بالا، اطلاعات زیادی را می توانند در خود نگهداری کنند، بحث بکاپ گیری در آن ها نیز به یک امر مهم تبدیل شده است.

گوشی های اندرویدی، در لیست تنظیمات خود دارای گزینه ای برای بکاپ گیری هستند. اما این بکاپ گیری محدود بوده و صرفا فایل های بکاپ را به گوگل درایو و حساب گوگلتان منتقل می کند که نیاز به داشتن اینترنت دارد. این کمبود سبب شده است تا برنامه های بکاپ و پشتیبان گیری زیادی نیز برای این امر عرضه شود. از جمله این برنامه ها می توان به Super Backup اشاره داشت که یکی از برنامه های قدرتمند در زمینه بکاپ گرفتن در اندروید می باشد.در ادامه با ما همراه باشید، تا ضمن معرفی امکانات این برنامه اندرویدی مفید، لینک دانلود Super Backup را نیز ارائه داده و همچنین آموزشی را در خصوص چگونگی کار با این برنامه ارائه دهیم.

برنامه Super Backup برای پشتیبان گیری در اندروید

برنامه Super Backup and Restore از جمله قدرتمندترین برنامه های مخصوص پشتیبان گیری و بکاپ گرفتن در اندروید می باشد که از سراسر دنیا، طرفداران بسیار زیادی داشته و امتیاز خوبی نیز دریافت نموده است. این قابلیت های فراوانی داشته و در اکثر موارد نیازی به روت بودن دستگاه نخواهد داشت. در زیر برخی از ویژگی ها و امکانات این برنامه را مشاهده خواهید نمود. برای دانلود Super Backup نیز می توانید از لینک ارائه شده در انتهای همین مطلب اقدام نمایید.

  • پشتیبان گیری از اپلیکیشن ها در کارت حافظه
  • بکاپ گیری از داده های برنامه ها در صورت روت بودن دستگاه
  • قابلیت به اشتراک گذاری فایل های APK
  • قابلیت بکاپ گیری از مخاطبین، SMS ها، تاریخچه تماس، بوکمارک ها و تقویم در کارت حافظه SD
  • توانایی انتخاب یک گفتگوی پیامکی خاص، برای بکاپ گیری
  • زمان بندی برای بکاپ گیری خودکار در اندروید
  • قابلیت اتصال به حساب گوگل و گوگل درایو برای بکاپ گیری در فضای ابری
  • نمایش آخرین زمان بکاپ گیری و تعداد آن ها

آموزش بکاپ گرفتن در اندروید با برنامه Super Backup

بکاپ گرفتن در اندروید با استفاده از این برنامه بسیار ساده بوده و همه چیز در همان ابتدای ورود به برنامه واضح می باشد. پس از ورود به برنامه ابتدا از طریق گزینه سه نقطه در بالای صفحه، به بخش تنظیمات یا Setting مراجعه کرده و محل ذخیره فایل های بکاپ را مشخص کنید. توصیه می شود حتما محل ذخیره فایل بکاپ را در کارت حافظه قرار دهید. در غیر اینصورت در صورت ریست فکتوری، فایل های بکاپ نیز از حافظه دستگاه پاک خواهد شد. پس از این که مسیر ذخیره سازی را مشخص نمودید، در قسمت Schedule Setting می توانید تنظیمات مربوط به زمانبندی خودکار بکاپ گیری را اعمال نمایید.

پس از اینکه تنظیمات دلخواه خود را به برنامه اعمال نمودید، حال به صفحه اصلی برگشته و روی یکی از گزینه های مربوط به بکاپ گیری کلیک نمایید. با انتخاب هر کدام از گزینه ها، لیستی برای شما به نمایش درخواهد آمد که برای بکاپ گرفتن در اندروید باید گزینه Backup را انتخاب کرده و برای بازگردانی فایل های بکاپ گرفته شده باید از گزینه Restore استفاده نمایید. همچنین با استفاده از گزینه View Backups قادر به دیدن تمامی فایل های بکاپی که تا الان گرفته اید، به همراه تاریخ آخرین بکاپ گرفته شده هستید. گزینه های Delete نیز برای پاک کردن بکاپ های گرفته شده تا الان هستند.

super-backup

 

لینک دانلود برنامه Super Backup

 

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه