هزینه ساخت آیفون 7 چقدر است؟

انتشار: 31 شهریور 1395
بازدید: 59 بار
هزینه ساخت آیفون 7

آیا تا حالا فکر کرده اید که هزینه ساخت گوشی های که در دست شما است چقدر می باشد؟مثلاآیفون7

هزینه ساخت آیفون 7 چقدر است؟

 

افطایش سرعت آیفون

در حالی که شاید محاسبه قیمت تمام شده برای این دو گوشی کمی زود باشد، وبسایت CNN Money تصمیم گرفته که با حساب و کتابی سر انگشتی قیمت تمام شده برای این گوشی ها که شاید محبوب ترین اسمارت فون ها دنیا باشند را حساس کند. در همین زمینه با محاسبه قیمت تک تک قطعات قیمت آیفون 7 به شرح زیر می باشد.

نمایشگر حدود ۳۷ دلار
باتری حدود ۴ دلار
دوربین ۲۶ دلار
برد منطقی دستگاه ۷۴ دلار
اسپیکر ها ۱۱٫۵ دلار
بدنه دستگاه ۲۲ دلار
قطعات دیگر ۱۱۷٫۵ دلار

مورد قطعات دیگر که در بالا به آن اشاره کردیم شامل سنسورهای دستگاه، رادیو و همه قطعات بزرگ روی برد مانند چیپ های مختلف می‌شود. با توجه به این موراد، نمایشگر و برد دستگاه گران ترین قسمت ها یک گوشی آیفون ۷ خواهند بود.

با توجه به قیمت های بالا، برای ساخت یک مدل ۱۲۸ گیگابایتی از آیفون ۷ هزینه تمام شده در حدود ۲۹۲ دلار خواهد بود. در نظر داشته باشید که این گوشی توسط اپل به صورت بدون قرارداد با مبلغ ۷۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

این بدان معناست که از قیمتی که برای دستگاه در نظر گرفته شده تنها ۳۹ درصد مربوط به هزینه قطعات دستگاه است. البته این مورد را هم در نظر داشته باشید که در تنظیم قیمت نهایی یک محصول فقط هزینه قطعات دستگاه در نظر گرفته نمی‌شود که به آنها هزینه های نهان می‌گویند و شامل هزینه هایی مانند دستمزد کارگران، هزینه های بیمه، مالیات، عوارض، بازاریابی و چند مورد دیگر است که بسیار متفاوت است و هیچ گاه نمی‌توان به صورت دقیق و از بیرون آنها را محاسبه کرد.

منبع :phonearea

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه