توضیحات مدیر سروش درباره ادعای برخی کاربران مبنی بر ثبت نام غیر داوطلبانه و بدون هماهنگی در پیام رسان!

انتشار: 8 خرداد 1397
بازدید: 61 بار
سروش

توضیحات مدیر سروش درباره ادعای برخی کاربران مبنی بر ثبت نام غیر داوطلبانه و بدون هماهنگی در پیام رسان!

اخیرا برخی افراد ادعا کرده اند بدون اینکه برنامه سروش را نصب کنند با شماره همراه آنها اکانتی وجود دارد که حتی در برخی موارد آنلاین نیز هستند در ادامه با ما باشید.

سروش

 

در حالی که این روزها ماجرای فیلتر تلگرام هنوز هم با گذشت یک ماه فراموش نشده اما برخی از کاربران اینترنتی با استفاده از پیام‌ رسان‌ های داخلی، کوچ به این برنامه‌ های بومی را آغاز کرده‌ اند؛ هرچند که این مهاجرت با حاشیه‌ هایی همراه بوده است.

بسیاری از بسته‌ های تشویقی و حمایت‌ های امکاناتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از محصولات بومی برای رسیدن پیام‌ رسان‌ های داخلی به برخورداری از حداقل چند میلیون کاربر انجام می شود. از طرفی برای بهبود کیفیت نیز لازم است کاربران از این پیام‌ رسان‌ ها استفاده کرده تا عیب و نقصشان آشکار شود. به همین دلیل این پیام‌ رسان‌ ها در تلاش برای افزایش کاربر هستند و حتی از گوشه و کنار هم آمار و ارقامی از کاربرانی که به برنامه‌ های بومی وارد شده‌ اند، اعلام می‌ شود.

چند نفر عضو پیام‌ رسان‌ های داخلی هستند؟

در این باره رسول سراییان رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره کاربران پیام‌ رسان‌ های داخلی پس از فیلتر تلگرام عنوان کرد: تاکنون ۲۲ میلیون نصب پیام‌ رسان‌ های داخلی داشتیم که از این تعداد ۸.۵ میلیون کاربر فعال هستند و میزان پست‌ های ارسالی در کانال‌ های تلگرام کاهش ۴۰ درصدی را نمایش می‌ دهد. میزان بازدید از پست‌ های تلگرامی هم مجموعا کاهشی ۷۰ درصدی از زمان آغاز مهاجرت داشته که ۵۰ درصد آن مربوط به زمان فیلتر شدن این پیام‌ رسان است.

همچنین عباس آسوشه معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی اخیرا در این باره گفته بود: در مدت زمان کوتاهی که پیام رسان های داخلی شروع به فعالیت کردند حرکت بسیار خوبی داشتند و در این مدت حدود 25 میلیون کاربر در این پیام رسان‌ ها ثبت نام کرده و بیش از 9 میلیون و 200 هزار کاربر نیز فعال هستند.

وی اظهار کرد: پیام رسان‌ های داخلی به همت متخصصین جوان داخلی در مدت دو ماه به حدود 10 میلیون کاربر فعال دست یافتند که این کار بسیار شگرفی است، در حالی که تلگرام در دو سال اول به همین تعداد کاربر فعال رسیده بود. بنابراین اگر امکانات لازم در اختیار پیام رسان‌ های داخلی قرار بگیرد، می توانند بیش از پیش خود را نشان داده و نیاز مردم کشور را برآورده کنند.

البته همین آمار و ارقام هم واکنش‌ هایی را در پی داشت. زیرا از طرفی در حالی که در برخی اخبار گفته شد فیلتر و مسدود سازی قسمتی از تلگرام در ایران باعث سقوط فاحش رتبه تلگرام در ایران و جهان شده است و ظرف چند روز رتبه telegram.me، صد پله در ایران و ده‌ ها پله در جهان سقوط کرده است، اما برخی دیگر از کارشناسان معتقدند اگر چه با فیلترینگ تلگرام، افت شدید اولیه‌ ای در استفاده از این پیام‌ رسان رخ داده اما به مرور و با یاد گرفتن شیوه‌ های مختلف عبور از فیلترینگ جبران شده است.

توضیحات مدیر پیام رسان سروش درباره ادعای برخی کاربران شبکه سروش

در هر حال اکنون در حالی که همچنان شبهه‌ هایی درباره تعداد کاربران فعال پیام‌ رسان‌ های داخلی وجود دارد و برخی معتقدند این اعداد مطرح‌ شده، تنها کسانی هستند که اقدام به نصب پیام‌ رسان‌ ها کرده و کاربر فعال محسوب نمی‌ شوند، بازار اتهام به پیام‌ رسانی مانند سروش داغ شده است. در روزهای اخیر، برخی کاربران ادعا می‌کنند در حالی که هیچ اقدامی برای دانلود و نصب شبکه سروش انجام نداده اند، به آن‌ ها اطلاع داده‌ شده که در سروش حضور یافته و حتی آنلاین هم هستند.

کاربران اینترنت در شبکه‌ های اجتماعی از اتفاقی خبر می‌ دهند مبنی بر اینکه اگرچه خودشان شبکه سروش را نصب نکرده‌ اند، اما پروفایل سروش آن‌ ها با اسم و حتی با تصویرشان وجود دارد و تنها به واسطه‌ دوستانشان فهمیده‌ اند که حسابی به نام و با شماره‌ آن‌ ها در سروش ایجاد شده است.

مدیر سروش: تمامی کاربران واقعی هستند

در این راستا سید میثم سید صالحی مدیر پیام‌ رسان سروش در پاسخ به برخی ادعاهای مطرح‌ شده در  فضای مجازی مبنی بر غیر واقعی بودن اکانت‌ های ایجادشده در سروش افزود: تمامی کاربران شبکه سروش واقعی هستند و وجود هرگونه اکانت بدون اطلاع صاحب شماره به هیچ عنوان امکان‌ پذیر نیست.

وی با بیان اینکه تنها روش فعال‌ سازی اکانت در سروش اعلام شماره همراه و ورود کد فعال‌ سازی است، گفت: کاربران سروش پس از وارد کردن شماره همراه خود در پیام‌ رسان، از طریق پیامک کد فعال‌ سازی خود را در تلفن همراه دریافت می‌ کنند و آنان صرفا با وارد کردن کد دریافتی می‌ توانند از امکانات پیام‌ رسان استفاده کنند.

سید صالحی ادامه داد: اگر فردی مدعی است اکانتی با شماره شخصی خود و بدون اطلاع قبلی در شبکه سروش دارد می‌ تواند از طریق پشتیبانی سروش با ایمیل support@sapp.ir موضوع را پیگیری کند.

این بخشی از توضیحات مدیر پیام رسان سروش بود.

منبع:کلیک

امتیاز این نوشته

مطالب مشابه