آتش گرفتن دو دستگاه سامسونگ گلکسی نوت 7 و جمع آوری این گوشی ها

انتشار: 12 شهریور 1395
بازدید: 112 بار
آتش گرفت گلکس نوت 7

چند روز پس از عرضه سامسونگ گلکسی نوت 7 یکی از کاربران گزارش داد این موبایل در حین شارژ، منفجر شده و آتش گرفته، اما خیلی ها آن را واقعه ای تصادفی خواندند؛ زمانی که چند روز قبل خبر از سرنوشتی مشابه برای یکی دیگر از این فبلت ها منتشر شد، داستان رنگ دیگری به خود گرفت.

 آتش گرفتن دو دستگاه سامسونگ گلکسی نوت 7 و جمع آوری این گوشی ها

پس از این واقعه، سامسونگ عرضه این تلفن همراه را در بازار کره جنوبی متوقف ساخته، ضمن اینکه قصد دارد فراخوانی برای تعویض موبایل های گلکسی نوت 7 اعلام نماید. ظاهراً کره ای ها ریشه این مشکل را نیز یافته و می گویند یکی از تولیدکننده های پک باتری این کمپانی محصولی معیوب را به آنها ارائه کرده.

در همین راستا، گویا مشکل باتری گلکسی نوت 7 کاهش هفت میلیارد دلاری را در ارزش بازار این کمپانی به همراه داشته. به گزارش رویترز، همزمان شدن اتفاقات ناگوار برای این تلفن همراه با برگزاری نمایشگاه IFA که محصولات و ابزارهای متنوعی در آن معرفی شد، باعث افت قابل توجه ارزش بازار سامسونگ شده است.

گفتنی است علاوه بر دیگر تولید کنندگان موبایل های اندرویدی که فرصت را مغتنم شمرده و از تأخیر کمپانی یاد شده به نفع خود بهره می گیرند تا اسمارت فون های بیشتری بفروشند، اپل نیز به زودی کنفرانس رسمی خود را برای معرفی آیفون های 2016 برگزار می کند، و این موضوع نیز می تواند وضعیتی بدتر از قبل را برای کره ای ها به وجود بیاورد.

به هر حال این موضوع روی خریداران بالقوه تأثیر به سزایی گذاشته، زیرا هیچکس نمی خواهد دیوایسی 850 دلاری بخرد که شاید در زمان شارژ منفجر شود. اتفاقات مذکور در درازمدت بر شهرت عمومی و اعتماد مشتریان به سامسونگ نیز تأثیر منفی خواهد داشت.

البته ذکر این نکته ضروریست که تنها بخش ناچیزی از موبایل های فروخته شده، یعنی در حدود 0.1 درصد به این مشکل احتمالی دچار هستند، و همه آنها نیز در بازار کره جنوبی عرضه شده اند. بنابراین احتمالاً اسمارت فون هایی که با کمی تأخیر در قسمت های دیگر دنیا عرضه می شوند، مشکل خاصی نخواهند داشت.

منبع: دیجیاتو
امتیاز این نوشته

مطالب مشابه